Реферат: Шановні студенти – випускники 2009 року!


Резюме – ключ до успіху

Шановні студенти – випускники 2009 року!Перед тим, як заглибитись у всезростаючий потік вакансій, кадрових пропозицій і взятись за розсилку резюме, вам необхідно чітко визначитись, яку роботу ви бажаєте виконувати. Це є найважливішим кроком у плануванні кар’єри.

Лабораторія регіональних зв’язків, маркетингу та працевлаштування знайомить Вас з рекомендаціями, які прийдуть Вам на допомогу як важливі засоби в пошуку місця роботи.

Сьогодні пропонуємо вам перший урок – урок складання конкурентоздатного резюме (англ. абревіатура СV – (лат.) curriculum vital – “хід життя”).


Мета резюме:

Надати роботодавцю стислу інформацію про Вас як про людину, що ідеально підходить на посаду, яка є вакантною.

Резюме:

Рекламний документ, який представляє вміння та знання людини.

Резюме потребує постійного оновлення, інакше воно не буде відображати змін у професійному житті людини. Той, хто шукає роботу, повинен складати резюме для кожного окремого випадку. Причому, кожного разу слід подумати, які якості будуть цінитися на новій роботі, і відповідно до них модифікувати резюме.

Ваше резюме повинно викликати увагу та донести інформацію:

• хто ви; • що ви робили;

• що ви знаєте; • що ви хотіли б робити.


Структура резюме:

Прізвище, ім’я, по батькові (повністю)

Дата народження

Сімейний стан

Адреса (не забудьте вказати поштовий індекс)

Телефон. Вкажіть код місцевості, де ви мешкаєте, контактний телефон (домашній, мобільний), факс. Зазначте, якщо є, електронну адресу.

^ Мета пошуку роботи. Одним реченням описується посада, на яку Ви претендуєте. Даний розділ варто включати в резюме, коли Ви претендуєте на конкретну посаду і не бажаєте розглядати ніяких інших пропозицій. Не зазначайте декілька посад відразу. Пам’ятайте: організації потрібен фахівець на конкретну посаду.

Наприклад:

шукаю роботу бухгалтера;

шукаю роботу бухгалтера при приватній аудиторській фірмі;

шукаю роботу маркетингового аналізу.

Освіта та підготовка

Вказується у прямому хронологічному порядку. Якщо ви продовжуєте навчатися, зазначте, на якому курсі і за якою спеціальністю (роботодавець повинен чітко зрозуміти, скільки йому чекати, поки ви станете дипломованим фахівцем).

Не забудьте також про курси підвищення кваліфікації і стажування.

Навчання в середній школі зазначати не потрібно (якщо це не мовна спецшкола). А навчання в технікумі, коледжі обов’язково вкажіть. Випускникам і студентам необхідно приділяти особливу увагу цьому розділу, тому що вони не мають досвіду роботи.

^ Досвід роботи

Відомості про роботу вказують у зворотному хронологічному порядку: спочатку – теперішнє або останнє місце роботи, а потім попереднє і т.д. Відомості про роботу не повинні нагадувати витяг з трудової книжки. Вони повинні відбивати ваші реальні успіхи і досягнення, причому, досягнення в тій галузі, яка може зацікавити саме цього, а не іншого роботодавця.

Для кожного місця роботи надайте наступну інформацію: тривалість зайнятості (місяць, рік), назву організації, місто, посаду, обов’язки.

Слід зазначити підприємство, на якому ви працювали, посади, які займали і службові обов’язки, персональні досягнення, а також вказати адресу і телефон попереднього місця роботи. Це стане, свого роду, декларацією вашої чесності.

^ Для студентів та випускників, які не мають досвіду роботи, в цьому розділі можна наголосити на тій роботі, яку вони виконували при проходженні виробничої практики.

^ Додаткова інформація

Особисті якості

Існують деякі універсальні психологічні вимоги, яким повинен відповідати претендент на будь-яку посаду. Це комунікабельність, відповідальність, стійкість до стресів, працездатність. Однак, перед тим, як перераховувати ці характеристики, подумайте: яким має бути психологічний портрет ідеального фахівця на посаду, на яку ви претендуєте, і, виходячи з цього, заповнюйте дану частину резюме.

Якщо ваша мета – одна з керівних посад, то спробуйте відшукати в собі (якщо не знаходите, то постарайтесь розвинути) такі якості, як рішучість, здатність конструктивно вирішувати виробничі конфлікти, приймати управлінські рішення, працювати в команді.

Спеціальні навички

У цьому розділі бажано додати інформацію, яка характеризує вас як працівника, але не відноситься безпосередньо до службових обов’язків. Наприклад, наявність прав водія, вміння працювати з оргтехнікою, в Інтернеті, володіння програмним забезпеченням, володіння іноземними мовами. Як правило, прийнята така градація: початковий рівень, хороші знання, вільне володіння.

Бажано перерахувати нагороди різних конкурсів, олімпіад, наявність дипломів з відзнакою тощо.

Дата – вказується поточна дата.
^ ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ РЕЗЮМЕ


1. Слово “резюме” на початку сторінки не пишеться.

2. Резюме повинно мати яскраво виражену структуру і чіткий вигляд. У роботодавця повинно бути мінімум часу на перегляд резюме і прийняття рішення по ньому. У тексті повинні звертати на себе увагу ваші ключові здібності, досягнення, досвід.

3. Резюме повинно бути правильно оформленим. При його читанні не повинна розсіюватись увага. Друкувати резюме краще на лазерному принтері – ваш текст виглядатиме більш презентабельним.

4. Резюме має бути коротким. Оптимальний обсяг – одна сторінка.

5. Зміст резюме має відповідати напряму роботи, на яку Ви претендуєте. Якщо Ви можете займати різні посади – подавайте декілька резюме.

6. Резюме повинно бути простим. Ні в якому разі не ускладнюйте текст абревіатурами, які, до речі, можуть бути невідомі роботодавцю. Назви шкіл, інститутів, міст пишіть повністю.

7. Резюме повинно бути бездоганним. Не довіряйте комп’ютерному редакторові. Обов’язково після написання перечитайте текст вголос, щоб переконатися у відсутності помилок.

8. Резюме має бути акуратним, точним, розбірливим. Пам’ятайте: нерозбірливе резюме залишається, як правило, непрочитаним.

9. Резюме має бути конкретним, тобто містити факти і цифри.

10. Не долучайте до резюме своєї фотографії (крім тих випадків, коли цього вимагає роботодавець).

Радимо:

1. Ніколи не надсилайте резюме, якщо ви не впевнені, що воно надійде своєчасно (до закінчення конкурсу на вакансію).

2. Ні в якому разі не надсилайте резюме електронною поштою, окрім випадків, коли в оголошенні про вакансії зазначена лише адреса поштової скриньки.

3. Не вкладайте в конверт рекомендації, характеристики та інший допоміжний матеріал.

4. Не надсилайте резюме одному й тому ж роботодавцю декілька разів. Це гарантує вам поразку.

5. Не включайте в резюме вимоги до зарплати.


Пам’ятайте: Грамотно складене резюме приблизно на 25 відсотків підвищує ваші шанси на працевлаштування.


^ МЕЛЬНИЧУК ОЛЕГ ПЕТРОВИЧ

Дата народження – 1 січня 1987 року

Сімейний стан – неодружений

Адреса: 33000, м. Рівне, вул. С. Петлюри, буд. 2, кв. 86

Телефон : 22-62-85, +38-066-925-81-63

e-mail: tyur@ukr.net

Мета: робота у професійній команді спеціалістів з маркетингу (бажано маркетингові комунікації), можливість професійного удосконалення та кар’єрного росту.

Освіта та підготовка:

1994 – 2004 рр. – середня школа № 15 м. Рівне з поглибленим вивченням англійської мови.

2004 – 2008 рр. – Національний університет водного господарства та природокористування, денне відділення факультету менеджменту, спеціальність „Менеджмент організацій”. Отримав диплом бакалавра з менеджменту.

2008 - 2009 рр. – Національний університет водного господарства та природокористування, денне відділення факультету менеджменту, спеціальність „Менеджмент організацій”. Навчаюся за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр з менеджменту організацій.

^ Листопад 2005 – березень 2007 рр. – курси „Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку” при Центрі навчання „Ітек” м. Рівне. Отримав свідоцтво про закінчення курсів.

^ Вересень 2007 – березень 2008 рр. – бізнес-курс ділової англійської мови „Economic issues in Ukraine” при Національному університеті водного господарства та природокористування. Отримав сертифікат про закінчення курсів.


Практичний досвід:

Грудень 2007 – лютий 2009 рр. – волонтерська діяльність в Західно – Українському благодійному фонді сприяння підприємництву на посаді консультанта (надання консультаційної підтримки громадянам, які бажають відкрити власну справу).

Червень 2007 р. – виробнича практика в будівельній фірмі „Атлантбуд” на посаді менеджера (ведення ділових переговорів, рекламна діяльність, укладання угод з клієнтами).

^ Червень – липень 2008 р. – виробнича практика в Приватному підприємстві „Євро - Імідж” на посаді менеджера з реклами (вивчення ринку збуту, організація рекламних акцій).


Додаткова інформація:

Особисті якості – чесність, відповідальність, цілеспрямованість, сумлінність, працьовитість.

^ Знання мов – українська, російська - вільно, англійська – хороші знання; французька – початковий рівень.

Комп’ютерна грамотність – володію персональним комп’ютером на рівні користувача (програми: Windows’ 2000, Word, Excel, Photoshop, CorelDraw, Internet, 1C:Бухгалтерія, 1С:Підприємство).

Є посвідчення водія категорії „В”.

Досягнення – зайняв друге місце на всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2007 році.

Ділові якості – високі організаторські здібності, комунікабельність, вміння працювати в команді, аналітичне мислення, бажання працювати на результат.

16.12.2008 р.


Примітка: заголовок “Резюме” не пишеться
еще рефераты
Еще работы по разное