Реферат: Сумська обласна державна адміністрація

СУМСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЗВ'ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ
ПРЕС-СЛУЖБА

40030, м. Суми, площа Незалежності, 2, тел. (0542) 22-12-25, e-mail: media@state-gov.sumy.ua31.05.2011


Контакти:

63-27-04
ПРЕС-РЕЛІЗ


ЮРІЙ ЧМИРЬ: «ВІД МОДЕРНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА – ДО РОЗБУДОВИ РЕГІОНУ»


^ Сумщина входить до першої п’ятірки серед регіонів України за показниками, що характеризують інноваційну діяльність промислових підприємств


Основні засади інноваційної та науково-технічної політики в області обговорять під час засідання ради директорів промислових підприємств при Сумській облдержадміністрації, яке відбудеться 31 травня о 14.00 (м. Суми, проспект Курський, 6 концерн «Укрросметал»).

«Для втілення всіх намічених завдань стосовно розвитку промисловості та підвищення конкурентоспроможності підприємств, а відтак і продукції, яка випускається в області, необхідно робити акцент на інноваційних механізмах та методах виробництва, підтримувати прикладні наукові дослідження у вищих навчальних закладах та наукових установах, створювати технологічні та індустріальні парки», – переконаний голова облдержадміністрації Юрій Чмирь.

«Безпосереднє застосування передових наукових винаходів – ключ до модернізації, розширення ринків збуту та збільшення рентабельності підприємств», – підкреслює посадовець.

^ У минулому році за часткою інноваційно-активних промислових підприємств область зайняла 3 місце (18% при загальнодержавному показнику – близько 14%), а за часткою обсягу інноваційної продукції у загальному обсязі реалізації – 5 місце в державі (9%, в Україні – 4%).

У 2010 році інноваційною діяльністю в Сумській області займалось 42 промислових підприємства, або 18% від загальної кількості (по Україні – 14%).

Впровадження технологічних інновацій здійснювали 38 промислових підприємств.

Основним напрямом інноваційних витрат промислових підприємств було придбання машин, обладнання та програмного забезпечення. На дослідження і розробки спрямовано близько 12% загальних витрат на інновації.

Протягом 2010 року підприємствами впроваджено 94 нові технологічні процеси, спрямовані на економне використання матеріальних та енергетичних ресурсів.

Минулого року в області освоєно виробництво 346 нових найменувань продукції, що на 35% більше, ніж у 2009 році. Найбільше інноваційних видів продукції впроваджено у машинобудуванні – 53% від загальної кількості нововведень, виробництві неметалевої мінеральної продукції – близько 32%, хімічній промисловості – 5%.


***

Детальна інформація на офіційному сайті облдержадміністрації www.state-gov.sumy.ua
еще рефераты
Еще работы по разное