Реферат: Субота, 30 липня 2011 року, №№61 62 (№№11421 11422)


Субота, 30 липня 2011 року,
№№61 62 (№№11421 11422)

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ціна на соціальний хліб буде незмінною протягом маркетингового року

Прем’єр міністр Микола Азаров повідомляє про стабілізацію цінової ситуації на ринку хліба та про реальну можливість збереження сьогоднішніх цін на соціальні сорти хліба до липня’2012.



Про це Глава Уряду заявив під час розширеного засідання Кабінету Міністрів: “Ціну на соціальні сорти хліба можна тримати на сьогоднішньому рівні, не підвищувати протягом всього маркетингового року – до липня’2012”.

Микола Азаров додав: “Це не моя видумка. Це відповідальна заява керівника великого хлібопекарного підприємства, який, до речі, забезпечує хлібом 4 області України”.

Прем’єр міністр зазначив, що Полтавська облдержадміністрація на основі розрахунків організаторів цього бізнесу уже уклала відповідний меморандум з хлібопекарями. “Закупівельні ціни на зерно і скорочення витрат, технологічне зменшення собівартості – це гарантія, що хліб буде достатньо рентабельним за нинішніх цін. Влада повинна зробити все, щоб така ситуація зберігалася, щоб утримувалися складові собівартості хліба”, – наголосив Микола Азаров.

Він доручив Міністерству аграрної політики та продовольства здійснювати постійний моніторинг цінової ситуації і вчасно прогнозувати розвиток ситуації.



Таке ж переконання висловлював Прем’єр міністр і раніше. Наприклад, при зустрічі із журналістами у Полтавській області після огляду збирання ранніх зернових на полях ТОВ “Агрофірма “Маяк” він сказав, що жодних підстав для підвищення ціни на хліб в Україні немає. “Існуючі затрати у хлібопекарній галузі і в сільськогосподарській галузі повністю покриваються відпускними цінами. Тому немає жодних підстав для підвищення ціни на хліб”, – зазначив Прем’єр міністр. При цьому він підкреслив, що тільки розпочався новий маркетинговий рік, і в разі необхідності уряд ухвалить всі заходи для недопущення зростання цін на хліб. Водночас Глава Уряду підкреслив, що зараз середня ціна за тонну зернових становить приблизно 1600 гривень і повністю покриває затрати виробників. “Та ціна, яка зараз склалась на зернові, а це приблизно 1600 гривень за тонну, на цьому етапі повністю покриває собівартість виробництва зерна і дає певну рентабельність. Тому зараз немає жодних підстав для підвищення цін на хліб”, – наголосив Микола Азаров.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Україна
Хмельницька область
Старокостянтинівська районна рада

Розпорядження
Про скликання шостої сесії районної ради

Керуючись п.п.4, 9, ст.46 та п.6 ст.55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

1. Скликати шосту сесію районної ради 10 серпня 2011 року о 10.00 год. в приміщенні Будинку рад.

2. Запропонувати депутатам розглянути на сесії питання:

• про депутатські запити;

• про внесення змін до районного бюджету на 2011 рік;

• про цільову програму забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Старокостянтинівському районі на 2011 2015 роки;

• про районну програму забезпечення власним житлом дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Старокостянтинівському районі на 2011 2013 роки;

• про програму розвитку земельних відносин у Старокостянтнівському районі на 2011 2015 роки;

• про виконання програми запобігання особливо небезпечним інфекційним хворобам на 2008 2010 роки;

• про програму запобігання особливо небезпечним інфекційним хворобам на 2011 2013 роки;

• про внесення змін до програми підтримки малого підприємництва у Старокостянтинівському районі на 2011 2012 роки;

• про присвоєння звання “Почесний громадянин Старокостянтинівського району”;

• про виконання плану роботи районної ради за І піврічя 2011 року та затвердження плану роботи районної ради на ІІ півріччя 2011 року;

• про направлення депутатських запитів;

• інші питання.

3. На сесію запросити депутатів обласної ради, голову райдержадміністрації, заступників голови райдержадміністрації, міського та сільських голів, начальників окремих управлінь і відділів райдержадміністрації, керівників силових структур району, керівників окремих районних установ, підприємств та організацій.

І.ОВЧАР, голова районної ради

25 липня 2011 р., №88 м.Старокостянтинів

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Польова хроніка

Цьогорічна погода змушує хліборобів усі роботи, які вони планують,
погоджувати з нею. За ослух – дороге як для жнив покарання – дощ.
Отож, якщо дозволить погода, то вже цього тижня
старокостянтинівські аграрії перейдуть
екваторіальний рубіж жнивної кампанії.



А станом на 27 липня, за оперативними даними
управління агропромислового розвитку РДА,
кожен гектар ранніх зернових і зернобобових дає по 44,7 центнерів;
із 29439 га скошено 13574 га, обмолочено 13164 га,
намолот же складає 51170 тонн.



Усі господарства краю збирають головний хліб – озиму пшеницю. Загальна її площа в районі 15991 га, вже встигли скосити 8810 га, все це й обмолотили. На разі вал складає понад 37 тис. т. Найвищі врожаї мають на Самчинецьких ланах: ДП ДГ “Самчики” – по 58,3 ц/га і Хмельницький інститут АПВ – по 57,3 ц/га. Близькі до них ТОВ “Старокостянтинів Агро”, СГК ім.Щорса с.Ладиги, СТОВ “Новий шлях” с.Ілляшівка, ПСП “Криниця”, ФГ “Династія” с.Йосипівка, ТОВ “Агро Стар 2006” с.Сербинівка і ін.

Ще раніше повністю впоралися в районі із збиранням озимого ячменю, тепер уже й озимий ріпак закінчили: при урожайності 21 ц/га намолотили 19904 тт. Звільнені площі готуються під посів озимини. В цілому підготовлено майже півтори тисячі гектарів.

Натомість входять селяни в жнивування ярого ячменю, якого у нас 8803 га, і тільки но починають яру пшеницю. Триває збір урожаю на полях гроху.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

На часі

Віджнивувати на належному рівні та в оптимальні строки

У гарячу пору жнив на своєму зібранні радилася Асоціація сільськогосподарських товаровиробників району



У четвер на минулому тижні, 22 липня’2011, в управлінні агропромислового розвитку РДА відбулась нарада Асоціації сільськогосподарських товаровиробників району



Провів нараду заступник голови райдержадміністрації Василь Томаля. У нараді взяли участь голова районної ради Іван Овчар та голова Асоціації сільськогосподарських товаровиробників району Василь Гальома. Крім того, учасниками агрофоруму старокостянтинівських товаровиробників стали керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району, очільники окремих територіальних представництв центральних органів влади, керівники структурних підрозділів РДА.



Аграрії у гарячу пору жнив максимум уваги, сил, а головне часу віддають збиранню врожаю. І як правило, весь день проводять у полі біля збиральної техніки. Все інше для них – просто марнування часу. Це й зрозуміло; жнива – надважлива пора, коли решта тем поступаються значимістю і черговістю перед збиранням хліба. Тому то стараються в цей час хліборобів від їхньої найсвятішої справи якомога менше відволікати, хіба на те буде дуже вагома причина. Саме такими важливими і не менш “гарячими” є питання сплати прибуткового податку (й інших платежів до бюджету), рівень заробітної плати, розрахунки за оренду земельних та майнових паїв. Власне це й стало предметом обговорення на районній нараді. Особливий акцент зроблено на уточненні структури посівних площ; охороні праці, техніці безпеки в період жнив; дотриманні правил пожежної безпеки під час збирання зернових культур та заготівлі кормів; зберіганні зерна та запобігання злочинності під час жнив тощо.



Як відмітив заступник голови РДА Василь Томаля, збирання врожаю – найвідповідальніший період у господарсько фінансовому житті будь якого сільськогосподарського підприємства.

Від того, наскільки організовано будуть проведені жнива, залежить кінцевий результат господарювання та ефективність господарської діяльності для кожного сільськогосподарського підприємства. У вирішенні питання важливу роль відіграє організація та оплата праці працівників, зайнятих на збиральних роботах, встановлення ефективних мотиваційних стимулів до високопродуктивної праці.

Форми і системи оплати праці, норми виробітку, тарифні розряди, розцінки, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород тощо підприємство встановлює самостійно, виходячи з норм чинного законодавства, пов’язуючи оплату з кінцевими результатами роботи та фінансовими можливостями. Основними критеріями стимулювання праці сільськогосподарських працівників на збиранні врожаю зернових є показники своєчасного і якісного збирання, рівень досягнутої врожайності, валового збору, виконання сезонної норми та інше.

Увагу керівників агроформувань ще раз зосереджено на тому, що цьогоріч рівень мінімальної зарплати змінюється кілька разів: з 1 жовтня – 985 грн., з 1 грудня – 1004 грн. (у погодинному розмірі: з 1 жовтня – 5,92 грн., з 1 грудня – 6,04 грн.). Крім того, треба брати до уваги й умови Галузевої угоди.

Найжвавіша дискусія розгорнулася в залі, коли в порядку денному дійшла черга до питання розрахунків за паї. Кожне господарство цілком самостійне у вирішенні цього питання; відтак у своїх діях керується передусім буквою закону, та враховує власну спроможність, мусить зважати й на настої людей. Цьогорічні ціни на зернове збіжжя’2011 різняться з торішніми – це факт. Але й інтереси сторін договірних умов мають витримуватися.

Тому треба виробити узгоджену позицію між підприємцями та фермерами району в питаннях кількості зерна (або її грошовому еквіваленті), що видаватимуться за оренду паїв, щоб вчасно розрахуватись з людьми. Та ще й не треба відсувати це питання, як кажуть “на завтра”; хоч закон і дозволяє проводити розрахунки аж до кінця року, проте жнива – якраз та пора, коли люди сподіваються, а господарство цілком спроможне здійснити всі обумовлені у договорах виплати й видачі.

Відтак було ухвалено здійснювати видачу зерна в об’ємах не менших торішнього рівня, водночас слід зауважити, що цінові “пропорції” об’єктивні реалії сьогодення помітно диференціюють.



“Що стосується цінової політики, то вона дійсно неоднозначна, – об’єктивно визнав у своєму виступі голова районної ради Іван Овчар, – але хотілося б щоб власники земельних паїв отримали не менше, аніж у минулому році”. Аргументуючи свою позицію, Іван Васильович провів асоціативні паралелі із тією ситуацією, що склалася у галузі тваринництва, де чисельність поголів’я в Україні дедалі скорочується і ця тенденція набула загрозливих масштабів.

Порушив голова районної ради й інші питання сфери агропрому, як наприклад, заготівля насіння; виконання умов і вимог регіонального замовлення; закладення певного обсягу збіжжя під оплату праці, й на інші видатки; використання техніки; хід земельної реформи; спалювання соломи на полях після збору врожаю (чи не краще на взаємовигідних умовах реалізувати рештки для селян, які охоче пристануть на таку пропозицію, бо ж солому використають для потреб власного господарства) тощо.

Також Іван Васильович підкреслив, що районна влада завжди підтримує тих, хто працює на Старокостянтинівщину, хто переймається не тільки власним зиском, а й думає про людей. Такі завжди можуть розраховувати на підтримку. І нині треба дуже виважено, продумано йти крізь жнива. Треба не тільки зібрати, але й вигідно збути цьогорічний врожай. Адже збір урожаю – це своєрідний підсумок за рік, аналіз підходів до ведення рослинництва, оцінка застосування новітніх технологій, правильності стратегій керівництва кожного агроформування.

^ Наталя КУНИЦЬКА

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Адреси досвіду

Закипіли жнивами стиглі решнівецькі хліба

Темпи – високі. Намолоти – нівроку. Настрій – оптимістичний

Щороку у такій атмосфері жнивують решнівецькі хлібороби. Не марнують ні годинки ні хвилинки, щоб зуміти все вирощене в засіки звести, щоб втрат зайвих оминути, щоб серце і душа були спокійні за сьогоднішній врожай і за завтрашній день. З року в рік Решнівка плекає високі врожаї, і цьогоріччя – не виняток. В числі перших виходять у поле, і так само одними з перших завершують почергово озимину: ріпак, ячмінь і навіть пшеницю, вже й горох запорали, натомість найпершими в районі за ярий ячмінь узялися, на черзі – овес.



– Кожен гектар врожайного поля серце радує, – розповідає керівник СГК “Решнівецький” Василь Гальома. – Але коли бачу, що зерно уже на току, в засіках, – до радості ще й спокій додається. Значить, зуміли попрацювати як годиться, як наші батьки прадіди працювали – по господарськи, на себе, на своє господарство, для села, для краю, для України.

Василь Володимирович змалку привчений дорожити кожною погожою дниною, кожним колоском. Легко цю науку засвоюють решнівецькі селяни, бо й самі у повазі до хліба, до землі, до праці виросли. Хліб – найдорожчий скарб. Хлібом сіллю зустрічають кожного, хто їде до господарства з добром у серці. Золотий сніп з дорідного колосся, щедрий і благодатний, повсякчас у конторі господарства. І з яких би далеких чи близьких країв, куди доводиться їздити у службових клопотах, не повертався б в уже рідну Решнівку, Василь Володимирович сили і натхнення, як каже він сам, поновлюються в стократ, коли ступає на землю рідного краю. Відступає тоді втома, а душа знову наповнюється життєдайною енергією примножувати ті традиції, які багато років тому були закладені славетними подільськими хліборобами.

Майже півтисячі гектарів ранніх зернових належить зібрати решнівчанам у цьогорічні жнива. На більшій площі вже скосили й обмолотили врожай. Залишилося трохи більше сотні гектарів. Якщо дозволить погода – буквально за кілька днів і з цим упораються. А поки що ж доводиться зважати на дощову плаксивість і уважно пильнувати кожну слушну для жнивування мить.

Не дивина цьогоріч, що звечора трішки покапає, то на ранок уже комбайном не вийдеш: і ґрунт мокрий, і колос вологий, ні роботи ні якості за таких умов не буде. От і чекають, що то по обіді буде. А то трапляється, всього по кілька годин можна пожнивувати, а то й весь день в нервовому очікуванні провести і просити у неба, щоб хоча б отой недоречний дощ нарешті скінчився.

Мають у Решнівці три своїх комбайни і тільки й на власні сили розраховують. Всюди оце зернозбиральне тріо разом і жнивує. Вийдуть у поле найновіший “Єнісей”, п’ятирічний “Дон”, та хоч і старенька, але ще така, що не втратила довіри, “Нива”, – і поки роботи не зроблять, на інше поле не перейдуть, ані клаптика з незібраним урожаєм не залишать.

І техніка тут робоча, й люди працелюбні та старанні. Це стосується передусім тих, хто працює на жнивних ланах, комбайнові екіпажі Андрія Левкуна, Івана Олексишина, Сергія Левченка, водіїв автівок, котрі зернове збіжжя на тік звозять, Дмитро Демидюк, Володимир Пига, Олександр Зімін.

У сільському господарстві Василь Гальома ще з кінця 1970 х, у самій Решнівці – вже більше десятка років. Селянську роботу знає і любить, а що вже до агрономії палко прикипів душею, то й говорити марно. От і бачить господар, що порівняно з торішнім кращою цьогоріч буде пшениця, ячмінь трохи згіршав, на рівні вродила гірчиця, а оскільки ріпак торік взагалі вимерз, то його цьогорічний лан око милує (тобто милував, бо уже усі більше півсотні гектарів озимого ріпаку зібрали з урожайністю на рівні середньорайонної та намолотили понад 110 тонн збіжжя).

Ще до початку жнив господарство старається запастися пальним та мастилами у повній мірі. У повній мірі – значить, стовідсотково. А тому, коли сонце світить і комбайни працюють, уваги на щось інше, окрім збирання хліба, в Решнівці не розпорошують. Та й поки косять молотять продавати зерно не спішать. Не вчорашні, кажуть, знаємо, що цієї пори ціни невигідні, умови непідходящі.

Все зерно зберігають у своєму господарстві, на елеватор хіба ріпак відправляють, а у слушний момент звідти і реалізують. Із намолоченого збіжжя селяни закладають на корми, під зарплату, інші господарські потреби треба передбачити.

– Кожну копійку треба використовувати раціонально, – розповідає Василь Гальома. – Розкидатися і марнувати зароблене – так ніколи ані на ноги не станеш, ані навіть не зіпнешся. Зараз ми виплачуємо один єдиний кредит – за “Єнісей”, який у нашому господарстві уже другі жнива працює. Кілька років тому його брали, дуже вже тоді треба було нам комбайна. Умови, які запропонували під кредит, були не дуже вигідні, а коли відверто, – то просто кабальні. Але діватися було нікуди. От і зважилися. Тепер можна було б краще щось вибрати, але б тоді час згаяли, працю змарнували б. Ще рік нам кредит виплачувати. Розрахуємося – розправимо плечі. Взагалі ж політика стосовно грошей у нас проста й зрозуміла: жодна гривня не піде туди, де або нічого не заробимо, або нічого не збудуємо.

Під “збудуємо” мається на увазі не тільки безпосередньо кельнею та молоточком попрацювати, але й про людей, громаду, про село подбати, це теж є будівництво – інфраструктури, підтримки об’єктів сфери соцкультпобуту, і без перебільшення – майбутнього села.

Теперішні косовиця та обмолот ранніх зернових культур у СГК “Решнівецький”, на думку Василя Гальоми, це своєрідний імпульс, енергетичний заряд на наступну збиральну сільськогосподарську кампанію, коли уже на черзі стануть кукурудза, соя, соняшник, цукрові та кормові буряки.

Урожай пізніх культур обіцяє бути щедрим. Тож буде де розгулятися на розлогих ланах комбайнерам та їхнім помічникам, які знають і люблять свою роботу, дорожать нею.

Загалом у господарстві в обробітку знаходиться 1350 га та ще тваринницькі ферми. Пріоритетності рослинництву чи тваринництву тут не віддають, бо все – і поле, і ферма – мають працювати на господарство.

Половину всієї кормової бази вирощують на решнівецьких полях. Навіть маленьких теляток напувають молочком з паїв селян, бо молоко соєве. От і тепер з усього валу збіжжя 600 тонн треба закласти на корми, щоб ані коров’яче стадо, ані свиняче поголів’я зиму не голодувало, щоб меню було ситним і різноманітним.

Тим паче, що останнім часом система утримання тварин докорінно змінилася. Такі реформації провів молодший Гальома – син Дмитро. Поки інші остерігаються, вичікують, розвідують, Дмитро Гальома береться і робить. Уже за рік сподівається побачити результати своїх нововведень.

А Василь Гальома й не сумнівається у синові, впевнений, що все буде гаразд.

– Запорукою успішних жнив, – переконаний керівник СГК “Решнівецький”, депутат районної ради від Партії регіонів Василь Гальома, – є кілька складових. Насамперед це – дотримання передових технологій у рослинництві: використання високоякісного посівного матеріалу та засобів захисту рослин, мінеральне живлення, дотримання оптимальних строків проведення усіх видів робіт, починаючи з посіву і закінчуючи збиранням урожаю. Ми ж у Решнівці давно співпрацюємо із науковцями із Самчиків, і мудрої поради у них запитаємо, і насіння беремо тільки те, що пропонує наша дослідна станція. Тому ми й забезпечені якісним репродуктивним насінням сільськогосподарських культур. Важливим фактором є зацікавленість самих людей в результатах своєї праці та в копійці, яку заробляє, звідси і трудова дисципліна, й ефективна робота кожного. Третя складова – технічне забезпечення. Оновлювати машинно тракторний парк так часто, як би того хотілося, змоги, на жаль, нема, але й старенькі агрегати виснажувати понаднормативом не годиться, треба й у техніки поважати право на заслужений відпочинок. Нині ж в господарстві оновлено близько половини технічної бази. І тільки комплексне вирішення виробничих і соціальних питань при добросовісному ставленні кожного працівника до дорученої йому ділянки роботи дасть змогу досягти ще кращих результатів.

СГК “Решнівецький” господарює так, що і самі працівники задоволені, і пайовики (а більшість з них і працюють в господарстві), та й сільська гуманітарна сфера не нарікає на неувагу. Школярі мають до своїх “учнівських” дат корисні в науці і смачні для дитячих вподобань гостинці, на День перемоги, наприклад, й ветеранам агропідприємство зладнує щедрий продуктовий пакет та й грішми підтримає, загалом десь близько півтисячі.

Коли все ладиться, коли до діла – по діловому, а до господарювання – по господарськи, то й авторитет росте і міцніє. Поважають та рахуються з СГК “Решнівецьким” у районі й за його межами.

Керівник господарства Василь Гальома й сам відмічає, що має дієві, робочі контакти з владою, знає, що коли звернеться по допомогу ачи до голови районної державної адміністрації Ігоря Люшенка, ачи до голови районної ради Івана Овчара, відмови не буде, бо вислухають, вникнуть, зрозуміють – і неодмінно допоможуть. Так і має бути, так і буде, – не сумнівається Василь Володимирович.

Не сумніваємося й ми, що все у Решнівці буде добре. У тих господарів, котрі роботи не цураються, котрі спільними інтересами живуть, про людей дбають, про майбутнє турбуються, – й справді інакше бути не може. Гарних вам врожаїв, щедрих ланів, погожих днів, а в родинах – добробуту, злагоди і сімейного затишку.

^ Наталя КУНИЦЬКА

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Здешевлення кредитів для аграріїв
– пріоритетне завдання Уряду

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України “Про внесення змін до статті 13 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” 20.07.2011 на урядовому засіданні.



Мета проекту – врегулювання розбіжностей, які виникають при наданні кредитної субсидії підприємствам агропромислового комплексу на місцях шляхом приведення термінів надання кредитної субсидії у відповідність до статті 347 Господарського кодексу України.

Також законопроект має на меті надання можливості сільгосппідприємствам отримувати компенсацію відсоткової ставки за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат не лише в поточному році, але й в наступному (за витратами, понесеними у минулому році) в межах 12 календарних місяців.

Очікувані результати: прийняття даного проекту надасть можливість удосконалити механізм державної підтримки підприємств агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів (надання кредитної субсидії).

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

^ Мінагрополітики спільно з Асоціацією сільських та селищних рад підготують програму розвитку сільських територій

Головною складовою в розбудові аграрного сектору держави є комплексний розвиток сільських територій, що має базуватися на потужній економічній платформі. Цією платформою можуть стати виробничі підприємства, створені на базі сільських рад.



Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк повідомив, відкриваючи засідання президії Асоціації сільських і селищних рад. За словами очільника Мінагрополітики, зупинити деградацію українського села можливо, тільки розробивши потужну економічну платформу його розвитку.

“До сьогоднішнього дня не дана відповідь на питання, яка форма розвитку аграрного сектору є пріоритетною. Без економічної мотивації село не може існувати. Досвід свідчить, що ані газифікація, ані прокладання доріг у селі не веде до його розвитку, якщо там немає динаміки економічного розвитку”, – відзначив Микола Присяжнюк.

На думку Міністра, виправити ситуацію можуть виробничі підприємства, створені на базі сільських рад.

“Зараз, аби вкласти якісь гроші в розвиток села, сільський голова повинен або чекати, коли ці гроші виділять в державному бюджеті, або йти з протягнутою рукою до місцевих орендарів, які не поспішають допомагати місцевим радам. Тому єдина можливість вийти з тієї ситуації – заробити ці гроші самотужки”, – сказав Микола Присяжнюк.

За результатами засідання було вирішено підготувати для затвердження програму і календарний план розвитку сільських територій та соціальної сфери села, розвитку особистих селянських та фермерських господарств, сільськогосподарської обслуговуючої кооперації згідно до підписаного Меморандуму про співпрацю між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.

Також членам Правління Асоціації було рекомендовано розпочати роботу з відбору у кожному регіоні сільських та селищних громад, які доцільно долучити до реалізації даної програми.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Слово фахівця

Як не втратити врожай картоплі

Погодні умови, які склались в цьому місяці, – часті дощі, роса, високі як денні, так і нічні температури – сприяють розвитку хвороб на посівах сільськогосподарських культур, і, зокрема, на картоплі і овочах. Тому застерігаємо сільське населення, яке вирощує на приватних ділянках картоплю, від значних втрат врожаю через пошкодження листа і стебел рослин такою хворобою, як фітофтороз.



Природа вчить нас агрономії

Збудник фітофторозу – фітопатогенний грибоподібний організм. В середині листків розвиває міжклітинну грибницю. Живлячись, викликає утворення темних плям, що у вологу погоду чорніють і загнивають, а з нижнього боку листків утворюють білий наліт. При сильному ураженні повністю гине листова поверхня, яка чорніє і відмирає. Відповідно і ріст бульб припиняється.



Рекомендуємо негайно обробити картоплю хімічними препаратами від вище названої хвороби. Бажано застосовувати фунгіциди системно контактної дії, такі як: ридоміл Голд МЦ, татту, інфініто, консенто та інші. На овочевих культурах квадріс: термін очікування якого після обробки до збирання 5 діб. Дозування відповідно до рекомендацій на упаковці. Препарати купувати варто тільки в надійних, перевірених торгових точках.

^ О.СУСЛОВ, в.о.начальника управління агропромислового розвитку РДА

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Служба “102” повідомляє

Золото врожаю приваблює злодія

Старокостянтинівським РВ УМВС постійно вживаються заходи з протидії злочинам в агропромисловому комплексі, зокрема на об’єктах сільськогосподарського виробництва, ринку зерна і продуктів його переробки. Основні вектори спрямування зусиль – контроль обігу зерна нового врожаю, недопущення фактів його незаконної реалізації, упередження зловживань аграрного та насіннєвого фондів, коштами бюджету, призначеними на підтримку товаровиробників.

В Україні тривають жнива.

Старокостянтинівський район не виняток. І, як кожного року, в декого з нашого люду, хто тим чи іншим чином наближений до поля чи державних засіків, скажемо так, “традиційно” виникає бажання взяти щось “на халяву”.

Які б попередження та застереження не робили правоохоронці, як би не лякали кримінальною та адміністративною відповідальністю, публічною ганьбою, любителів легкої наживи щороку, на жаль, не зменшується.

Найбільш поширеними правопорушеннями із встановлених у цій сфері є: розкрадання зерна нового врожаю, зловживання із зерном, закладеним до державного і регіональних резервів, зловживання з бюджетними коштами, виділеними на відшкодування збитків (у т.ч. ПДВ), порушення, пов’язані з незаконним використанням і реалізацією сільськогосподарської техніки.



Якщо вам відомо про факти скоєння злочинів в агропромисловому комплексі, зокрема розкрадання нового врожаю, просимо повідомити за телефонами 3 24 45; 3 25 54 або “102”.

^ О.БОЙКО, начальник ВДСБЕЗ Старокостянтинівського РВ УМВС України в області, капітан міліції

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

До уваги громадян!

30.08.2011 з 10.00 до 11.00 год. відбудеться пряма телефонна лінія із начальником Старокостянтинівського РВ УМВС України в області полковником міліції Сергієм Володимировичем Новаком. Всі бажаючі можуть зателефонувати 3 20 13



Будь які скарги чи пропозиції з приводу роботи працівників Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області ви можете повідомити за “телефоном довіри” 3 18 72, встановленому у відділі кадрового забезпечення Старокостянтинівського РВ УМВС. • “Телефон довіри” працює з 9.00 до 19.00 • Інформацію про всі негативні явища й факти в діяльності Старокостянтинівського РВ УМВС ви можете залишити в “Анонімній поштовій скриньці”, що розміщена при вході в райвідділ

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ринок праці

Як правильно обчислити страховий стаж? Ми вам пояснимо

У зв’язку із внесенням змін з 01.01.2011 до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” надаємо роз’яснення щодо обчислення страхового стажу.



Відповідно до ст.21 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”: страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження – у порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.



Страховий стаж обчислюється в місяцях.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою (де ТП – тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу і визначається у місяцях; Св – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць; В – мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць): ТП = Св: В



Період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, крім пенсій (за винятком пенсії по інвалідності) і виплат за страхуванням на випадок безробіття, включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Строк проходження служби військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) до запровадження страхування на випадок безробіття для цієї категорії осіб прирівнюється до страхового стажу у разі звільнення зі служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію за умови реєстрації в установленому порядку в державній службі зайнятості протягом місяця – з дня взяття на облік у військовому комісаріаті, для інших осіб – з дня звільнення.

^ Л.ДРАЧУК, заступник директора начальник відділу організації працевлаштування населення Старокостянтинівського міськрайцентру зайнятості

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Соціальна сфера

Політика регулювання соціальної сфери,
спрямованана досягнення добробуту в суспільстві,
є критерієм виваженої соціальної стратегії держави

^ Чергове підвищення зарплат бюджетникам буде з 1 вересня – на місяць раніше запланованого

“У другому півріччі наша мета і особлива відповідальність – конвертувати позитивний економічний рейтинг в неухильне підвищення рівня життя людей в Україні”, – на цьому наголосив Прем’єр міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів, де Уряд разом з керівниками регіонів проаналізував підсумки першого півріччя.



Глава Уряду зазначив, що це дуже непросте завдання, але можливості для цього є. Микола Азаров нагадав, що з початку року Уряд двічі збільшував розмір мінімальної заробітної плати та тричі підвищував розмір посадового окладу працівника І го тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою. Останнє підвищення, з 1 липня, зроблено на три місяці раніше, ніж планувалося.

Крім того, Уряд відновлює справедливість у співвідношеннях оплати праці для багатьох категорій працівників.

Аби прискорити підвищення зарплат в бюджетній сфері і ліквідацію несправедливих диспропорцій в оплаті праці різних категорій працівників Глава Уряду доручив Міністерству фінансів розрахувати чергове підвищення зарплат в бюджетній сфері не з 1 жовтня, як планувалося, а з 1 вересня.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

^ Виплати інвалідам чорнобильцям та дітям війни не зменшуватимуться

Інформація, яка вийшла у деяких ЗМІ щодо зменшення соціальних гарантій для окремих категорій громадян, не відповідає дійсності. Про це заявив Віце прем’єр міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, відповідаючи на запитання журналістів щодо прийняття Постанови КМУ №745 від 06.07.2011 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”.



“Ця постанова лише закріплює діючі розміри соціальних гарантій держави. Ні про яке зменшення виплат мови не йде”, – наголосив Віце прем’єр міністр. Урядовець підкреслив, що і інваліди чорнобильці, і діти війни отримуватимуть належну їм допомогу у попередньому обсязі. Більше того, ці виплати автоматично збільшуватимуться разом із зростанням прожиткового мінімуму.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

^ Україна – єдина в Європі держава, яка збільшувала соцвиплати за рахунок зароблених економікою коштів

Україна – єдина держава в Європі, яка завдяки стабільній політиці Президента і Уряду не заморожувала і не зменшувала соціальні виплати, навпаки, збільшувала їх за рахунок власних коштів, зароблених економікою.



На цьому наголосив Прем’єр міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів, де Уряд разом з керівниками регіонів аналізує підсумки І півріччя’2011. Микола Азаров підкреслив, що і надалі “нарощування доходів громадян і соціальних гарантій держави є для нас стрижнем державної економічної політики”. “Уряд кожну копійку, яку заробить економіка, в першу чергу спрямує на збільшення зарплат і пенсій, – пообіцяв Микола Азаров. – Процес підвищення доходів буде послідовним і невідворотним”.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

^ Які вони – будні вартових правопорядку?

22 липня у райвідділі внутрішніх справ відбувся брифінг начальника Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницьк
еще рефераты
Еще работы по разное