Реферат: Урок математики в 2 класі




Урок математики

в 2 класі

«Пригоди Колобка на новий лад»


вчитель загальноосвітньої

І – ІІІ ступенів школи № 6

м. Шепетівки

Стецюк Ніна Василівна


2012


Тема. Розв’язування складеної задачі. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання.

Мета. Закріплювати обчислювальні навики, формувати вміння розв’язувати складені задачі, повторювати склад чисел, сприяти розвитку логічного мислення, спостережливості; привчати до охайності, виховувати бажання допомагати друзям у скрутну хвилину.

Обладнання. Малюнки казкових героїв, плакати із завданнями, опорні схеми.

^ Хід уроку

І Організація учнів до уроку.

- Сідайте рівненько, слухайте гарненько,

Бо урок у нас незвичний, а казково - математичний

Про пригоди Колобка.

ІІ Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Щоб пригоди ці пізнати,

Математику вам знати

Необхідно так, як слід.


Подумайте, чого ви сподіваєтесь навчитись на цьому уроці?

Так, ми сьогодні будемо розв’язувати задачі, повторювати склад числа, проводити обчислення виразів.


ІІІ Закріплення вивченого матеріалу.

1) Дії з числами. Каліграфічна вправа.

А тепер доріжку в лісі

Ми пройдем разом скоріше.

Тільки спершу відгадаєм,

Чи всі числа добре знаєм.



Прочитайте числа. Які числа пропущено? Запишіть їх.

^ 2) Усний рахунок.

- Молодці! Усі завдання виконали без вагання.

Можем дальше вирушати й Колобку допомагати.

а) Колобка спекла бабуся з рум’яненьким боком.

На вікно його поклала, щоб охолов трохи.

Тут сорока прилетіла і на гілку дуба сіла.

Принесла вона в дзьобику завдання Колобку.

Колобок наш зажурився – він же математики не вчився.

Допоможем Колобку приклади розв’язати?



6 + = 10 4 + = 7 + 6 = 9




8 - = 6 - 7 = 9 - 2 = 10


б) – Ще сорока розказала Колобку,

що поблизу, у ліску, в чарівному замку

відбудеться свято зранку.

Колобок з віконця скік – й покотився по стежині.

Тільки в ліс він закотився, зайчик тут йому зустрівся і промовив:

- Якщо хочеш на гостину, піднімись на цю драбинку.

Та драбинка ця незвична, бо вона математична.




^ 3) Розв’язати приклади з коментуванням.

Дуже гарно потрудились, Колобку допомогли.

Ви, малята, друзів завжди виручайте із біди.

Колобок зрадів і знову по стежині покотивсь.

Але що он там сіріє?

Ні, це сірий вовчик-братик!

Мусить приклад розв’язати.

В нього їх аж цілий міх – розв’яжіть - но їх усіх.


8 + 5 7 + 6 9 + 4

13 – 5 14 – 7 11 – 6


^ 4) Самостійна робота.

Друзі гарні в Колобка!

А тому дорога в ліс не така уже й важка.

Покотився Колобок по доріжці скік-скок.

Білка сіла на ялину:

Ти куди спішиш, дитино? Дуже так не поспішай.

Ось завдання – розгадай!

(Завдання прикріплені до ялинки. Учні виходять, вибирають завдання. Завдання записані на картках-малюнках).




8 + 3 6 + 5 9 +5 8 +6

7 +4 9 +2 7 +7 10 +4

Самоперевірка.

Чим цікаві ваші приклади?

4) Робота над задачами.

а) Складання задач за опорною схемою.

- Ну, і де вже та гостина?- думав собі Колобок.

Але ось іще зупинка – на стежинці пес Дружок.

Дуже хоче песик знати, як задачі розв’язати.

Задача 1

1 дня - 6 грибів

2 дня - ?, на 5 більше




Задача 2

Було – 14 зайців

Побігло – 6

Залишилось - ?

б) Розв’язування задачі в дві дії.

Колобок за допомогу вам, малята, поклонивсь.

Лапку песику потис й покотився по стежині.

Чує: хтось тихенько плаче.

Хто це тут? Це ти, їжаче?

Інсценізація (Хлопчик у масці їжачка розповідає задачу).

Так, це я сиджу і плачу. Маю ось таку задачу.

Було в мене 6 опеньків і 5 сироїжок.

Трьома білку пригостив.

Скільки їх собі лишив? (Показує опорну схему).

^ Було – 6 (мал.) опеньків і 5 (мал.) сироїжок

Пригостив – 3 гриби

Залишилось - ?

Аналіз задачі. Запис розв’язку з поясненням.


5) Виконання завдань геометричного змісту.

а) Свято буде у палаці. Та як потрапити туди?

М
Тут плакат, яким закритий малюнок палацу.
абуть, треба всім малятам по стежині цій пройти.


4 м

5 м 6 м


- Що нагадує вам ця стежина? Як знайти довжину

ламаної? Як зручно додати ці числа?


б) Робота в парах.

- Щоб було для усіх свято, побудуємо палаци.

- Попрацюйте в парах і з поданих геометричних

фігур сконструюйте палаци. (Учні з геометричних фігур конструюють палаци).

в) – Які фігури ви використали? Візьміть фігуру синього кольору. Як вона називається? Доведіть. Чи можемо ми обчислити периметр цієї фігури? Що потрібно зробити? (Виміряти довжину та ширину). Виконайте потрібні вимірювання і обчисліть периметр.




ІV Підсумок уроку.

(Відкривається малюнок палацу).

- Ми прийшли усі на свято до чарівного палацу!

(Учні підходять до дошки. Вчитель відкриває двері в палаці – там малюнки казкових звірят).



- Тут зустрічають вас звірята. А чого ж ви можете їх навчити, адже вони так довго чекали на нас?

V Завдання додому.

- Друзі вам усім дарують свої чарівні сердечка.

Та сердечка ці незвичні, бо вони математичні.

І завдання, які є на них, прошу вдома розв’язати.( Учні вибирають завдання, записані на сердечках).


При підготовці до уроку використано деякі матеріали з педагогічної преси.
еще рефераты
Еще работы по разное