Реферат: Приклади технічних рішень мереж, реалізованих в містах та районних центрах Хмельницької області

Приклади технічних рішень мереж, реалізованих в містах та районних центрах Хмельницької області Опис комп’ютерної мережі освітніх закладів м. Красилів Хмельницької області
Виконані роботи по розробці і формуванню єдиної комп'ютерної мережі є складовою частиною проекту установ утворення м. Красилова, направленого на вирішення наступних завдань:

забезпечення доступу школам міста до інформаційних ресурсів всіх

рівнів: районного, обласного, національного, світового.

створення і технологічний супровід систем дистанційного навчання

впровадження системи підготовки і реалізації управлінських рішень із залученням засобів комп'ютерних і мережевих технологій

формування автоматизованого документообігу на електронних носіях інформації

ведення учбових і методологічних баз даних і забезпечення оперативного доступу до них фахівців учбових установ і шкіл міста.
^ Суб’єкти корпоративної мережі та їх коротка характеристика
Проект охоплює дев'ять об'єктів з числа установ освіти:
1)Відділ освіти районної держадміністрації р. Красилова
Є центральною сполучною ланкою (Центральний вузлом) мережі. Розміщується в будівлі Районної держадміністрації. Будівля розташована на центральній площі і знаходиться на видаленні 300 – 2500 метрів від інших освітніх установ. Має в своєму розпорядженні локальну мережу комп'ютерів і сервер баз даних, забезпечення доступу до них з'явилося одному із завдань проекту.
^ 2)Будинок творчості для дітей і юнацтва.
Тут розміщено 1 комп'ютеризоване робоче місце, в перспективі – пункт колективного користування для організації дозвілля і творчого розвитку молоді. Розташовується в безпосередній близькості від Центрального вузла але в «тіньовій зоні», тобто поза радіооглядом. Підключення організоване від однієї з шкіл і виконане кабелем типу «вита пара» по Ethernet-технології.
^ 3)Загальноосвітня школа №1
6 комп'ютеризованих робочих місць. Видимість з боку Центрального вузла обмежена деревами, при цьому будівля школи знаходиться в безпосередній близькості від школи №5. Підключення організоване від школи №5 кабелем типу «витаючи пара» по Ethernet-технології з підвіскою на тросі.
^ 4) Загальноосвітня школа №2
(6 робочих місць), розташована на значному видаленні від центру, пряма видимість антени Центрального вузла відсутня із-за висотного житлового будинку між об'єктами. Підключення можливе або по кабельній телефонній парі за допомогою модемного зв'язку, або по Радіоезернет з проміжним ретранслятором. Варіант модемного зв'язку вибраний з економічних міркувань.
^ 5) Загальноосвітні школи №№ 3,4,5
(5-6 робочих місць кожна) розташовано в умовах прямої видимості на відстані 300-1500 метрів. Підключення в мережу здійснене по безпровідному радіоканалу. Через школу № 5 виконано під’єднань до комп'ютерної мережі Будинку творчості і школи №1.
^ 6) Машинобудівний завод.
Є точкою підключення мережі до Інтернет-провайдера. Тут же розміщено робоче місце для видаленого управління мережею адміністратором.
Рис1. Структура комп’ютерної мережі міста Красилова.
^ Реалізації прийнятих рішень
Структурна схема комп'ютерної корпоративної мережі представлена Рис 1. У основу мережі покладений принцип «Точка-многоточка», для якого характерне з'єднання всіх елементів мережі (вузлів) між собою через центральний вузол, що здійснює комутацію вузлів і переадресацію пакетів даних від одного учасника до іншого (або до інших). В той же час, вибір такої схеми визначався необхідністю створення рівних і можливо швидкісніших каналів для доступу до баз даних Центрального вузла всіма учасниками проекту.

Вибір способу організації каналу для кожного вузла проводився з урахуванням технічної можливості і економічної доцільності при забезпеченні максимально можливої швидкості передачі даних. Таким чином були використані різноманітні принципи побудови каналів:

некомутоване пряме з'єднання з використанням телефонних ліній Укртелекому і модемів типу VDSL і G.sHDSL.

безпровідні технології класу Wi-Fi 2,4 Ггц

Ethernet-з’єднання по витій парі категорії 5E UTP/FTPУстаткування, що застосовувалося в ході робіт, відноситься до класу SOHO або, «для малих офісів» по міжнародній класифікації і характеризується прийнятним співвідношенням ціни, технічні параметри і якість. Виробники устаткування досить добре представлені в Україні і забезпечують повний комплекс послуг споживчих стандартів по рівню технічної підтримки, гарантійному обслуговуванню і оперативних постачань програм, що оновлюються. Перелік фірм-виробників і поставленого ними устаткування приведений в таблиці 1.

Таблиця 1. Основне обладнання, що використовується для організації каналів в м. Красикові.^ Найменування обладнання або послуг

Виробник
Центральний вузол доступу
1.

Точка доступу DWL-900 (Access Point)

D-Link

2.

Антена типу OvisLinks

Ovis-Link

3.

Кабелі зниження (комплект)Точка доступу по радіоканалу
1.

Точка доступу DWL-900 (Access Point)
2.

Антена
3.

Кабелі зниження (комплект)Точка доступу по виділеній лінії
1.

Послуги Укртелекому
2.

VDSL modem DEV-301M/S (до 1,5км)

D-Link

3.

SHDSL modem CT-320 (більш 1,5км)

Comtrend
Точка доступу по Ethernet (100 м.п.)
1.

Кабель FTP (екранований)
2.

Трос несучий з елементами кріплення
Красилівська мережа має 2 сервера і 3 підмережі. Обладнання в мережі використовується фірм D-Link та Surecom.

Мережа поділена на 3 підережі:

192.168.6.0 mask 255.255.255.0 – явлює собою ядро мережі. Центральним вузлом з IP адресом 192.168.6.1 являється сервер Pentium 4 / 512RAM / 2*210Gb HDD / 2 LAN Intel 10/100Mb. На сервері встановленна операційна система Windows 2003 Server Standart SP1. 1-й мережевій карті присвоений IP адрес 192.168.6.1, другій 192.168.8.1

До 1-ї мережевої карти підключений 8-ми портовий Switch D-Link DES-1008, до нього підключений ADSL модем, два модеми SHDSL та точка доступу D-Link DWL2100AP+

192.168.8.0 mask 255.255.255.0 – мережа відділу освіти, яка знаходиться в адміністративному будинку на 2-му поверсі, проведена в усі кабінеті відділу. Ядром мережі являється комутатор Surecom 16-port який знаходиться приблизно в центрі відділу і до якого сходяться усі кабеля UTP5E з кабінетів відділу. На даний момент до мережі під’єднано 10 комп’ютерів.

192.168.5.0 mask 255.255.255.0 – мережа двух шкіл та будинку творчості. Між собою ці установи з’єднанні за допомогою кабеля STP5E який включений до обладнання через грозозахист з одієї сторони, і є екранований та заземленний.

В ЗОШ №5 в спеціально виділеній для цього кімнаті встановлено сервер з двома мережевими картами.

Для 1-ї мережевої карти присвоєно IP адрес 192.168.6.5 і вона напряму з’єднанна cross-over кабелем до точки доступу яка знаходиться на даху школи. Вона працює в режимі моста і з’єднується за допомогою технології Wi-Fi IEEE 802.11b на швидкості 11 Mb з всенаправленою антеною Ovislink, з базовою точкою яка знаходиться на даху адміністративного будинку на відстані приблизно 500 метрів.

Для 1-ї мережевої карти присвоєно IP адрес 192.168.5.1 і вона з’єднана з комутатором D-Link DES-1016D. Від комутатора розходяться кабеля в два класи інформатики, причому в одному з класів інформатики встановленні ще два 8-ми портових комутатора. З порта №16 комутатора D-Link DES-1016D через під’єднаний і заземлений грозозахист, протягнуто 130 метрів кабеля STP5E до ЗОШ №1 і включенно в комутатор DES-1008D від якого йде 2 кабеля в класи інформатики ЗОШ №1. Також з цього комутатора знову через заземлений кабель STP5E протягнуто 170 метрів до Будинку творчості і звідти через комутатор розведено на комп’ютери.

Радіолінками з’єднано також школи №3 та №4. В цих школах Ethernet кабель від точки з’єднаний напряму з 16-ти портовим комутатором. І далі по схемі “зірка” комп’ютери мережі.

ЗОШ №2 під’єднана до мережі за допомогою двох SHDSL модемів Comtrend CT-320 модеми працюють в режимі моста на лінії довжиною 3,5 км. і тримають швидкість передачі даних від 1700 до 2100 Kbps модеми включенні аналогічно точкам напряму в комутатори.
^ Висновки та рекомендації
В ході реалізації описуваного проекту його учасниками виконаний комплекс технічних і організаційних заходів, який дозволяє принципово розширити можливості по сумісному використанню наявного парку комп'ютерної техніки шкіл і РОНО міста. Створені умови для скоординованого застосування учбовою, методологічною і управлінською складових учбово-виховного процесу в забезпеченні учбово-виховного процесу в режимі On-Line. Географія інформаційних ресурсів, що привертаються, вийшла за рамки школи і району, сталі доступні ресурси бібліотек і наукових центрів. Це стало можливим завдяки використанню можливостей Інтернет

Для повнофункціонального використання комп'ютерної мережі представляється перспективним:

створення надійного високошвидкісного каналу доступу до Інтернет (не менше 1 Мбіт/сек.)

під'єднання створеної мережі в єдину регіональну корпоративну мережу м. Хмельницького по каналу не менше 0,5 Мбіт/сек..

створення і вдосконалення програмних продуктом обробки і зберігання баз даних, що включають управлінські рішення і документообіг, освітні програми по різних предметах, постійно діючих дистанційні навчальні і тестуючі курсів.

Красилівська районна мережа заслуговує бути визнана класичним прикладом побудови та розширення мережі Інтернет. Красилівський досвід позитивно характеризується наступними ознаками:

Побудована класична мережа отримання Інтернету: «міське УО - відділ освіти РДА – школи району» (включає 19 шкіл).

Провайдер Укртелеком, спосіб підключення ADSL – такий шлях отримання Інтернету дає можливість відносно швидкого доступу ( зокрема Красилівська мережа забезпечує 256 кбіт/сек.)

Є постійна ІР-адреса (82.208.115.150), яка дозволяє отримувати первинні документи через постійний VPN-зв’язк з УОіН Хмельницької ОДА.

Необмежений трафік отримання інформації.

Деякі фактичні дані по роботі мережі Красилівського району:

Середньомісячний трафік отримуваної інформації шкіл, які підключені до Інтернету за технологією ADSL (2007 р.):

Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 5,3 Гбайт

Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – 1,7 Гбайт

Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – 3,7 Гбайт

Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 – 0,1 Гбайт

Середньомісячний трафік отримуваної інформації шкіл, які підключені до Інтернету за технологією Dial-Up:

Великозозулинецька ЗОШ І-ІІІ – 230 Мбайт

Западинецька ЗОШ І-ІІІ ст. - 250 Мбайт

Кузьминська ЗОШ І-ІІІ ст. – 70 Мбайт

Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст. – 60 Мбайт

Митинецька ЗОШ І-ІІІ ст. – 540 Мбайт
еще рефераты
Еще работы по разное