Реферат: Участі Кіровоградської області у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології 2012 н р


Аналіз

участі Кіровоградської області у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології (2012 н.р.)


Зміст діяльності, спрямованої на удосконалення компетенції вчителя як ключової фігури модернізації освіти, буде неповним без висвітлення ще одного аспекту. Це – піклування про свою зміну, про підготовку своїх майбутніх колег. Однією із форм профілізації та роботи з обдарованими дітьми є проведення учнівських олімпіад з педагогіки і психології, започаткованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України у 2011 році.

Приємно відзначити, що Грищук Марія (випускниця комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання ліцей-школа-дошкільний заклад “Вікторія-П” Кіровоградської міської ради Кіровоградської області”) гідно представила Кіровоградщину на ІV турі в Києві й отримала диплом ІІ ступеня.

ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки та психології у 2012 р. проходив у м. Хмельницькому. Кіровоградську область представляла Сергата Інеса, учениця 11 класу Туріянської ЗШ І-ІІІ ст. Новомиргородського району, яка отримала диплом ІІ ступеня на обласному етапі даної предметної олімпіади. До підготовки для до участі в ІV етапі олімпіади були залучені викладачі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Олімпіадні завдання складалися із трьох блоків: 1 – творчий: твір-роздум “Кожен педагог має бути психологом”; 2 – теоретичний: психолого-педагогічні тести; 3 – практичний: міні-урок для учнів початкової школи.

Аналіз результатів участі у ІV етапі виявив недостатній рівень психолого-педагогічних знань, що не дозволило Сергаті Інесі отримати перемогу, незважаючи на високий результат міні-уроку.

Відтак, учням бракує знань з основ педагогіки та психології. Для досягнення вищих результатів і з метою розвитку педагогічних здібностей школярів та орієнтації їх на педагогічні професії варто звернути увагу керівників закладів освіти регіону, педагогічної громадськості на доцільність відкриття педагогічних класів, організацію факультативів та спецкурсів з цих предметів.

На нашу думку, до підготовки учасників предметної олімпіади з педагогіки та психології має бути залучено широке коло педагогів. Важливою є роль учителів біології та основ здоров’я, оскільки частина завдань з психології дібрані за змістом тем навчальних програм шкільних предметів, у яких вивчаються психологічні поняття. Основними завданнями діяльності працівників психологічної служби є ознайомлення учнів з усіма типами олімпіадних завдань: тести, психолого-педагогічний аналіз ситуацій зі шкільного або реального життя, твір-роздум та критеріями їх оцінювання. Шкільні психологи мають забезпечити грунтовну теоретичну підготовку майбутніх учасників олімпіади з основ педагогіки та психології. Вчителям української мови та літератури рекомендується опрацювати з учнями, критерії оцінювання творчих робіт та зв’язного мовлення (за чинною програмою з української мови). Учителі молодших класів мають бути першими наставниками у формуванні практичних вмінь проведення уроку, застосування активних форм і методів навчання.

Насамкінець хочемо зауважити таке. Як показав дворічний досвід проведення олімпіади, профорієнтаційна робота та виявлення педагогічних здібностей школярів у Кіровограді та області практично не ведеться. Можливо саме проведення олімпіад з педагогіки і психології спонукатиме до роздумів і практичного вирішення окреслених завдань.
еще рефераты
Еще работы по разное