Реферат: Березанська районна державна адміністрація розпорядження від 16. 02. 07р. №152



Березанська районна державна адміністрація


РОЗПОРЯДЖЕННЯ


від 16.02.07р. № 152


Про основні завдання цивільного захисту Березанського району на 2007 рік


Відповідно до статті 27 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, законів України “Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”, “Про правові засади цивільного захисту”, директиви Прем’єр-міністра України – начальника цивільного захисту України від 15 грудня 2006 року № 1543-ск/29 “Про основні завдання цивільного захисту України у 2007 році”, розпорядження голови облдержадміністрації від 20.01.07р. №12-р “Про основні завдання цивільного захисту Миколаївської області”:

1. Затвердити організаційно-методичні рекомендації щодо планування та реалізації основних заходів і завдань з підготовки Березанської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій України у 2007 році (додаються) та План основних заходів з підготовки Березанської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту України на 2007 рік (додається).

2. Затвердити графік проведення комплексних навчань органів управління та сил цивільного захисту Березанської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту України на 2007 рік (додається).

3. Доручити головам виконкомів та сільських рад, керівникам управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації та запропонувати керівникам територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та начальникам районних служб цивільної оборони:

3.1. До 28 лютого 2007 року спланувати підготовку цивільного захисту підпорядкованої ланки та довести до виконавців зміст і терміни виконання заходів, які узгодити з відділом з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та районним відділом УМНС України в Миколаївській області. До 10 березня 2007 року надіслати копії документів до відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації;

3.2. Звіти про виконання організаційно-методичних рекомендацій щодо планування та реалізації основних заходів і завдань з підготовки Березанської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій України у 2007 році та Плану основних заходів з підготовки Березанської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту України на 2007 рік надавати відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації за місяць до 1 числа наступного місяця, за перше півріччя 2007 року - до 20 червня 2007 року, за 2007 рік – до 15 грудня 2007 року.

3.3. Пропозиції стосовно планування заходів з підготовки Березанської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту України у 2008 році надати відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації до 10 липня 2007 року.

4. Взяти до відома, що виконання заходів з підвищення готовності цивільного захисту району є одним із пріоритетних завдань місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування.

5. Запропонувати виконавчим комітетам селищної та сільських рад в установленому чинним законодавством порядку передбачати у відповідних місцевих бюджетах фінансування заходів цивільного захисту.

6. Вважати таким, що втратило чинність, розпорядження голови райдержадміністрації від 13.04. 06 року № 308-р “Про підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту (Цивільної оборони) району та основні завдання на 2006 рік”.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Нікору М.І..


Голова райдержадміністрації В.П.Жосан


^


З а т в е р д ж е н о
розпорядженням голови райдержадміністрації

від 16.02.07р. № 152

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо планування та реалізації основних заходів і завдань з підготовки Березанської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій України у 2007 році

Результати здійснення заходів (перевірок, навчань, тренувань, зборів), аналіз діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері цивільної оборони свідчать про те, що основні вимоги, заходи та завдання, визначені розпорядженням голови райдержадміністрації від 13 квітня 2006 року № 308-р „Про підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту (Цивільної оборони) району та основні завдання на 2006 рік” в основному виконано.

Основні зусилля були направлені на здійснення завчасних попереджувальних заходів, адекватне реагування на надзвичайні ситуації, удосконалення процесів управління заходами цивільного захисту в районі.

З метою вжиття заходів органами виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій проведено 10 засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації.

В 2006 році районною Програмою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на 2006-2010 роки, затвердженою рішенням районної ради № 8, заплановано фінансування з районного бюджету в обсязі 25 тис. грн... На виконання заходів, які передбачені програмою, з районного бюджету вже виділено та використано 10 тис. грн. (40% від передбачених програмою).

План першочергових заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій профінансовано на загальну суму 120 тис. грн. від спланованої 150 тис. грн., або 80%.

На створення районної ланки територіальної підсистеми Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій (далі – ТП УІАС НС) районним бюджетом заплановано, профінансовано та використано – 1740 грн., або 100%.

В районі визначено 3 потенційно небезпечних об’єктів (далі – ПНО), з яких 3 паспортизовано, після проведення ідентифікації 7 визначено об’єктами підвищеної небезпеки (далі – ОПН) та внесено до Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.

Здійснено 35 комплексних та контрольних перевірок ПНО та ОПН району .

Плани локалізації і ліквідації аварій складено на 6 ПНО та ОПН із 10, що становить 60 %. Декларації безпеки відпрацьовано на 1 ОПН із 7, тобто 18 %.

Знижена кількість випадків загибелі на воді - загинула 1 особа. Це майже на 25% менше ніж у 2005 році. На належному рівні ця робота проводиться в Коблевській та рибаківській сільських радах.

Здійснено інвентаризацію апаратури оповіщення. Перевірки працездатності внутрішньообласної системи централізованого оповіщення і зв’язку виконано в повному обсязі. Проведено передачу на відповідальне зберігання апаратури оповіщення цивільної оборони, інвентаризацію захисних споруд цивільної оборони (протирадіаційних укриттів). Ліпше робота в цьому напрямі проводилась в Березанській селищній раді.

Відкориговано план евакуації населення району у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру в мирний час та план евакуації населення району в особливий період.

Районний матеріальний резерв на випадок надзвичайних ситуацій створено на суму 64689,6 грн., що складає 106 % від запланованого, в тому числі в закладах охорони здоров’я - десятиденний запас лікарських засобів.

План комплектування курсів цивільної оборони слухачами та підготовки працівників потенційно небезпечних об’єктів і населення, що проживає у зоні їх впливу,виконано в повному обсязі.

В загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах району проведено «День Цивільної оборони» та Тиждень безпеки дитини.

В районній газеті опубліковано 14 статей.

Однак, незважаючи на позитивну в цілому діяльність у сфері цивільного захисту населення і територій, виявлено низку недоліків.

Недостатньо здійснюється контроль за виконанням протокольних рішень комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на районному та місцевому рівнях.

Не укладено угоди на аварійно-рятувальне обслуговування об’єктів та територій.

Не достатнє фінансування заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах. Не вирішено питання створення та оснащення комунально аварійно-рятувальної служби.

Виконавчими комітетами селищної та сільських рад не в повному обсязі виконуються заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах. Найбільш небезпечними зонами в цій сфері залишаються водні об’єкти на яких заборонено купання

( Червоноукраїнська, Лиманівська сільські ради).

Пункт управління не обладнано засобами зв’язку, оповіщення і життєзабезпечення.

Внаслідок зниження контролю за суб’єктами господарської діяльності з боку виконавчих комітетів селищної та сільських рад зменшилась кількість працюючих електросирен, заходів щодо їх відновлення не вживається (Березанська селищна рада, Тузлівська, Кімівська, Анатолівська , Василівська, Чапаєвська сільські ради).

Не плануються кошти на придбання засобів індивідуального захисту територіальних невоєнізованих формувань, а в планах розвитку підприємств зовсім не плануються кошти на придбання засобів індивідуального захисту працюючого на цих об’єктах населення.

Не в повному обсязі вирішено питання щодо забезпечення евакозаходів службами торгівлі і харчування, матеріально-технічного та транспортного забезпечення.

Виконавчими комітетами селищної та сільських рад повільно здійснюється робота по підтримці рівня готовності захисних споруд до використання за призначенням. Особливу стурбованість викликає стан захисних споруд цивільної оборони, розташованих в житловому секторі, що належать до власності територіальних громад смт.Березанка, с.Коблеве.

Не налагоджено належної інформаційно-роз`яснювальної та просвітницької роботи серед населення, яке не зайняте у сфері виробництва та обслуговування. Не забезпечено повноцінне функціонування мережі навчально-консультаційних пунктів при житлово-експлуатаційних органах, не вирішено питання щодо навчання тимчасово непрацюючих через службу зайнятості населення.

Повільно виконуються дії по створенню об’єктових резервів на ліквідацію надзвичайних ситуацій.

Основними причинами виявлених недоліків є недостатній рівень фінансування на всіх рівнях, низька відповідальність селищного,сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності у вирішенні питань у сфері цивільного захисту.

З метою забезпечення виконання вимог Закону України „Про цивільну оборону України”, безумовної реалізації вимог законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України з цивільного захисту, підвищення готовності та вдосконалення підготовки органів управління і сил Березанської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту України до дій за призначенням в умовах надзвичайних ситуацій мирного часу та в особливий період головним завданням цивільного захисту на 2007 рік вважати становлення і підтримання в готовності до функціонування Березанської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій України, її районних та міських ланок, готовності до проведення ефективних заходів захисту населення при виникненні надзвичайних ситуацій.

Основні зусилля у ході реалізації головного завдання зосередити на:

забезпеченні реальної готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, проведенні пошуково-рятувальних робіт та захисту населення і територій;

проведенні попереджувальних заходів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки з метою досягнення прийнятного рівня ризику виникнення надзвичайних ситуацій та зменшення людських і матеріальних втрат;

подальшому розвитку і вдосконаленні рятувальної справи, підвищенні ефективності діяльності спеціалізованих аварійно-рятувальних служб і формувань, підрозділів місцевої пожежної охорони, добровільних пожежних дружин (команд);

навчанні керівного складу органів управління Березанської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій України, підготовці сил і засобів, а також населення до дій в умовах загрози та виникнення можливих надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру в мирний час та особливий період.

Виходячи з головного завдання та основних напрямів діяльності у сфері цивільного захисту Березанського району у 2007 році, з метою забезпечення досягнення відповідних позитивних кінцевих результатів, визначити такі завдання:

1. Начальникам цивільної оборони селищної, сільських рад, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації спільно з територіальними органами міністерств:

- проаналізувати проведену роботу і стан виконання вимог законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України з питань цивільного захисту, дати принципову оцінку стану справ у зазначеній сфері діяльності, визначити конкретні завдання і заходи на 2007 рік щодо її подальшого вдосконалення;

- продовжити впровадження конкретних дієвих заходів щодо зниження найбільш вірогідних для регіону (місцевості) ризиків виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж, шляхом завчасного проведення комплексу організаційних, інженерно-технічних та інших профілактичних робіт;

- обладнати за рахунок придбання сучасних засобів вимірювання відповідні диспетчерські служби для здійснення постійного радіаційного та хімічного спостереження;

- вести облік місць масового відпочинку людей на водних об’єктах та закріпити їх за відповідними керівниками, провести попереджувальні роботи з метою недопущення загибелі людей на водних об’єктах;

- вжити заходів щодо запобігання викидам і скидам забруднюючих речовин, насамперед у сфері поводження з відходами, пестицидами та агрохімікатами, відповідно до Законів України „Про відходи” забезпечити розроблення та виконання районної та місцевих програм поводження з відходами, впровадження на відповідних підприємствах сучасних установок з переробки, утилізації та знешкодження відходів;

- не допускати скорочення чисельності існуючих захисних споруд цивільної оборони, вжити конкретних заходів щодо приведення у готовність до використання за призначенням неготових захисних споруд цивільної оборони, не розукомплектовувати їх;

- вжити заходів щодо обладнання системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення потенційно небезпечних об’єктів згідно з переліком, затвердженим наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15 травня 2006 року № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 липня 2006 року за № 785/12659;

- вжити практичних заходів щодо обладнання (ремонту, відновлення) систем протипожежного захисту, насамперед на об’єктах масового скупчення людей та у будинках з великою поверховістю;

- організувати розроблення та розміщення відповідної (у тому числі зовнішньої) соціальної реклами, спрямованої на запобігання травмуванню і загибелі людей, а також на навчання діям в умовах виникнення різних видів надзвичайних ситуацій;

- забезпечити підготовку органів управління та керівного складу цивільного захисту усіх рівнів, персоналу підприємств, установ та організацій у ході командно-штабних (штабних) навчань, тренувань та занять з питань дій в умовах надзвичайних ситуацій;

- продовжити роботу з розвитку та підтримання в готовності до застосування технічних засобів систем оповіщення керівного складу, органів управління цивільного захисту (цивільної оборони) та населення, визначити способи скорочення термінів приведення їх у готовність до роботи за призначенням. Перевірки готовності зазначених систем здійснювати відповідно до затверджених графіків;

- забезпечити безумовне виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 року № 192 щодо посилення відповідальності за збереження апаратури і технічних засобів оповіщення та зв’язку цивільної оборони та їх технічну готовність;

- забезпечити відновлення проводового мовлення в усіх населених пунктах та справність електросирен, гучномовців згідно з проектом установки та схеми озвучування;

2. Доручити управлінням, відділам, іншим структурним підрозділам райдержадміністрації та запропонувати територіальним органам міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствам, установам і організаціям, зокрема:

відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації:

- постійно здійснювати контроль за виконанням заходів, спрямованих на запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, а також попередження загибелі людей на водних об'єктах шляхом оснащення водолазно-рятувальних служб, підготовки їх особового складу до дій за призначенням, визначених районною Програмою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на 2006-2010 роки, затвердженою рішенням районної ради № 8;

- здійснювати методичне керівництво та контроль за плануванням і виконанням заходів цивільного захисту (цивільної оборони) в сільських радах, структурних підрозділах райдержадміністрації, територіальних органах міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, на підприємствах, в установах та організаціях району незалежно від форм власності і підпорядкування;

- посилити контроль та координацію роботи щодо реального накопичення матеріальних резервів усіх рівнів в обсягах відповідно до затвердженої номенклатури, а також поповнення запасів лікарських засобів, виробів медичного призначення та підтримання санітарно-епідемічного благополуччя в районах надзвичайних ситуацій і профілактики інфекційних захворювань;

- постійно здійснювати контроль за виконанням заходів щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1200 „Про затвердження порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту”;

- продовжити контроль за здійсненням лабораторних випробувань засобів захисту органів дихання та повірку приладів радіаційної та хімічної розвідки;

- посилити контроль та координацію роботи щодо зменшення кількості місць зберігання заборонених, непридатних та невпізнаних пестицидів;

- посилити контроль за виконанням вимог спільного наказу МНС, Мінагрополитики, Мінекономіки та Мінекоресурсів від 27 березня 2001 року № 73/82/64/122 „Про затвердження методики прогнозування наслідків виливу (викиду) небезпечних хімічних речовин при аваріях на промислових об’єктах і транспорті”;

- продовжити роботу щодо формування страхового фонду документації на вироби і об’єкти, в першу чергу, потенційно небезпечні та такі, що можуть стати цілями терористичних посягань (у межах відповідної сфери відповідальності та повноважень);

- продовжити роботу по розбудові Березанської територіальної підсистеми Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій та налагодженню в її межах збору, обробки, аналізу та узагальнення інформації щодо надзвичайних ситуацій, з метою забезпечення своєчасного інформування про виникнення (загрозу виникнення) надзвичайних ситуацій та підготовки управлінських рішень щодо їх ліквідації та мінімізації наслідків;

районному відділу управління МНС України

в Миколаївській області:

- забезпечити безумовне виконання вимог Закону України „Про правові засади цивільного захисту”, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, що стосуються питань техногенної та пожежної безпеки;

- організувати збирання та аналітичне опрацювання інформації про надзвичайні ситуації;

- забезпечити проведення невідкладних робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організації життєзабезпечення постраждалого населення (в межах компетенції);

- організувати навчання населення щодо способів захисту в разі виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій та організації тренувань;

- здійснити комплекс попереджувальних пожежно-профілактичних та техногенних заходів стосовно недопущення пожеж та надзвичайних ситуацій у місцях з масовим перебуванням людей, об’єктах з нічним перебуванням людей, у період підготовки і збирання врожаю, переробки і збереження сільськогосподарської продукції, на об’єктах із збереженням значних матеріальних цінностей та житлового сектора;

- забезпечити високу готовність підпорядкованих сил та засобів до ефективного проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, оперативність їх застосування;

- надавати оперативну допомогу населенню в разі виникнення несприятливих побутових або нестандартних ситуацій, забезпечити оснащення пожежно-рятувальних підрозділів рятувальними засобами;

- посилити державний нагляд та контроль за станом цивільного захисту (цивільної оборони), техногенної та пожежної безпеки, реалізації заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;

- продовжити здійснення перевірок протипожежного стану об’єктів, що будуються. Призупиняти в установленому порядку будівельно-монтажні роботи на новобудовах, які будуються без відповідних проектів або за проектами, що не отримали позитивних висновків стосовно пожежної безпеки;

- забезпечити підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів цивільного захисту;

- продовжити разом з місцевими органами виконавчої влади щорічне проведення Всеукраїнської акції „Герой-рятівник року”;

- протягом року організувати та забезпечити тісну взаємодію із засобами масової інформації, оперативно, достовірно та своєчасно інформувати суспільство про стан захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, а також заходи, що вживаються для забезпечення їх безпеки;

- сприяти укладанню договорів між об’єктами та державними аварійно-рятувальними службами відповідно до переліку об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами;

районному відділу управління Міністерства внутрішніх справ України

в Миколаївській області

- забезпечити готовність органів управління і сил щодо охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху, охорони матеріальних та культурних цінностей в місцях виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

- забезпечити збереження апаратури і технічних засобів оповіщення, контроль її справності, чітке виконання оперативними черговими інструкції щодо застосування та обслуговування апаратури оповіщення;

- забезпечити охорону режимно-обмежувальних і карантинних зон в осередках радіоактивного, хімічного, бактеріологічного (біологічного) зараження і під час їх ліквідації;


центральній районній лікарні:

- забезпечити постійну готовність медичних формувань до оперативного медичного реагування на надзвичайні ситуації природного, техногенного та терористичного характеру, здійснення заходів мінімізації та ліквідації їх медико-санітарних наслідків, проводити поліпшення їх матеріально-технічного оснащення;

- продовжити роботу із створення, накопичення, зберігання та поновлення районного резерву лікарських засобів, медичних біологічних препаратів (вакцин, сироваток), виробів медичного призначення на випадок ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій;

- підвищувати ефективність превентивних заходів щодо захисту населення від надзвичайних ситуацій на принципах пріоритетності завдань, спрямованих на врятування життя та збереження здоров’я людей;

- розробити та уточнити плани і забезпечити постійну готовність сил і засобів до евакуації хворих та персоналу закладів охорони здоров’я у випадку аварій техногенного, природного або терористичного походження;

- забезпечити оперативне, адекватне реагування на медико-санітарні наслідки надзвичайних ситуацій та їх мінімізацію, своєчасне надання встановлених обсягів медичної допомоги постраждалому населенню;

- забезпечити встановлення автономних джерел живлення у лікувальних закладах відповідно до вимог ДБН В. 2.5-23-2003;

районній санітарно-епідеміологічній станції

- забезпечити постійну готовність установи до спостереження та лабораторного нагляду , роботи в надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру відповідно до своїх функцій;

- контролювати виконання планів заходів щодо профілактики карантинних інфекцій та ліквідації вогнища на випадок його виникнення;

- забезпечити необхідне оснащення установи (лабораторії) індикації БПА;

- провести підготовку фахівців з питань застосування методів ідентифікації БПА і тренувальні навчання з розгортання лабораторних підрозділів, відпрацюванням порядку взаємодії між установою та координуючими органами цивільного захисту в умовах виникнення надзвичайної ситуації;

управлінню ветеринарної медицини

в Березанському районі:

- забезпечити контроль за тваринами групи ризику щодо розповсюдження інфекцій. З метою профілактики вжити заходів стосовно налагодження підготовки відповідних спеціалістів та населення з цього питання;

- вжити заходів щодо удосконалення системи лабораторних досліджень радіоактивних, спеціальних отруйних та бактеріологічних (біологічних) речовин у пробах сільськогосподарського виробництва, харчової сировини та джерелах водопостачання у сільській місцевості, забезпечити надійний захист сільськогосподарських рослин від ураження хворобами та шкідниками (епіфітотій);

управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації:

- вжити конкретних практичних заходів щодо централізованого знешкодження або захоронення застарілих, непридатних до використання засобів захисту рослин, пестицидів та агрохімікатів відповідно до Закону України „Про пестициди і агрохімікати” на спеціально визначених полігонах;

- забезпечити створення страхового фонду документації підпорядкованих об’єктів;

- виконувати завдання в складі районої системи спостереження і контролю з використанням наявних суб’єктів лабораторного контролю в межах власних повноважень, в тому числі і при виникненні надзвичайних ситуацій;


відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального

господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації:

- активізувати впровадження сучасних інженерно-технічних та інших заходів, спрямованих на підвищення стійкості функціонування об’єктів і систем життєзабезпечення;

- спланувати та здійснити контрольні перевірки стану техногенної безпеки об’єктів комунальної теплоенергетики і водопровідно-каналізаційного господарства з відпрацюванням та затвердженням відповідних заходів щодо його поліпшення;

- для висотних, житлових і громадських будинків, торгових та виставкових центрів, інших унікальних за призначенням, складністю та обсягами об’єктів будівництва, на які відсутні норми проектування, розробляти індивідуальні технічні вимоги, якими визначати конкретні вимоги до проектування об’єкта з урахуванням його архітектурно-планувальних, конструктивних, інженерних рішень, у тому числі специфіку протипожежного захисту, а також організаційні заходи щодо його безпечної експлуатації;

- продовжити роботу щодо розробки та введення в дію правил утримання, експлуатації та використання захисних споруд цивільної оборони;

- продовжити виконання робіт з оцінки технічного стану та продовження ресурсу будівельних конструкцій, будівель і споруд об’єктів підвищеної небезпеки;

- вжити заходів щодо обладнання потенційно небезпечних об’єктів системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення;

- продовжити роботу щодо створення реєстру аварійно небезпечних будівель та споруд, організувати комісійне вибіркове обстеження технічного стану аварійно небезпечних будівельних конструкцій, будівель і споруд;

- сприяти створенню страхового фонду документації на будинки та споруди, що будуються, забезпечити безумовне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 року № 1243 „Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів”, особливу увагу звернути на недопущення прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта без закладення проектної документації до страхового фонду документації;

- продовжити інвентаризацію всього наявного фонду будинків усіх форм власності щодо його технічного стану;

- не допускати виконання будівельних робіт на об’єктах, які не забезпечені проектною документацією, особливу увагу звертати на об’єкти, які планується будувати в зонах можливого затоплення, в порушення вимог Порядку використання земель у зонах їх можливого затоплення внаслідок повеней та паводків;

- активізувати впровадження сучасних інженерно-технічних та інших заходів, спрямованих на підвищення стійкості функціонування об’єктів і систем життєзабезпечення;

- не допускати прийняття в експлуатацію і пуску нових потенційно небезпечних та інших об’єктів без завчасного (проектного) забезпечення умов безпеки їх діяльності, персоналу, сусідніх об’єктів та населення, що мешкає поблизу (незалежно від форми власності зазначених об’єктів), посилити нагляд за об’єктами, що будуються, а також за об’єктами, на які відсутні норми проектування;

^ Березанській дільниці Очаківського державного лісомисливського господарства:

- забезпечити функціонування системи спостереження щодо виявлення осередків лісових пожеж в державному лісовому фонді та оперативного надання інформації;

- організувати проведення санітарної вирубки та очищення лісових масивів, створення системи протипожежного бар’єра у лісах державного лісового фонду;

- забезпечити через засоби масової інформації цілеспрямовану роботу щодо протипожежної агітації і пропаганди попередження пожеж у лісах;

- забезпечити залучення при гасінні лісових пожеж в державному лісовому фонді додаткової техніки шляхом укладання договорів з підприємствами недержавної форми власності;

- здійснювати рейди державної лісової охорони щодо виявлення порушень Правил пожежної безпеки в період підвищення пожежної небезпеки у лісах, забезпечити через засоби масової інформації пропаганду дотримання цих правил населенням;

відділу освіти райдержадміністрації:

- забезпечити в районі дієвий контроль за роботою навчальних закладів, якістю навчання з нормативних дисциплін „Цивільна оборона” та „Основи безпеки життєдіяльності”, а також запровадження ними при цьому новітніх навчальних технологій та застосування вимог нових законодавчих і нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту;

- вжити заходів щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів освіти;

- забезпечити разом із відділом з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та районним відділом управлінням МНС України в Миколаївській області дієвий контроль за роботою навчальних закладів, якістю навчання з нормативних дисциплін „Цивільний захист” та „Безпека життєдіяльності”, а також запровадження ними при цьому новітніх навчальних технологій та застосування вимог нових законодавчих і нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту;

- продовжити роботу з удосконалення системи позашкільної роботи в змаганнях у межах дитячого руху „Школа безпеки”, „Дружини юних пожежників”, „Юні інспектори дорожнього руху” та пожежно-прикладного виду спорту;

- провести разом із відділом з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та районним відділом управлінням МНС України в Миколаївській області у дошкільних, загальноосвітніх та інших навчально-виховних закладах батьківські збори, конкурси, вікторини, зустрічі з працівниками системи МНС з метою навчання дітей основ безпечної життєдіяльності, а також тиждень знань правил з питань безпеки життєдіяльності;

- у квітні 2007 року провести підсумкові заняття „День цивільного захисту” у загальноосвітніх навчальних закладах - а в дошкільних закладах - у травні „Тиждень безпеки дитини”;

- продовжити роботу щодо формування страхового фонду документації на потенційно небезпечні об’єкти та такі, що можуть стати цілями терористичних посягань (у межах відповідної сфери відповідальності та повноважень);

відділу культури райдержадміністрації:

- вжити дієвих заходів щодо забезпечення пожежно-технічної безпеки об’єктів культури і мистецтва комунальної власності району, у першу чергу, об’єктів з масовим перебуванням людей;

- за участю районного відділу управління МНС України в Миколаївській області розробити сценарії театральних вистав, розважальних програм для дітей та юнацтва з тематики основ цивільного захисту населення і забезпечити включення їх до репертуарів театрів, естрадних концертів, радіопередач;

- продовжити роботу щодо формування страхового фонду документації на вироби і об’єкти культурної спадщини, що можуть стати цілями терористичних посягань (у межах відповідної сфери відповідальності та повноважень);

управлінню економіки райдержадміністрації:

- продовжити роботу щодо формування страхового фонду документації на вироби і об’єкти, в першу чергу, потенційно небезпечні та такі, що можуть стати цілями терористичних посягань (у межах відповідної сфери відповідальності та повноважень);

- своєчасно на підставі звернень виконавчих комітетів селищної та сільських рад здійснювати заходи щодо визначення підстав виділення коштів з резервного фонду бюджету, правильності поданих розрахунків та можливого обсягу виділених асигнувань з резервного фонду районного бюджету;

фінансовому управлінню райдержадміністрації:

- забезпечити своєчасне та у повному обсязі фінансування відповідних програм у сфері цивільного захисту;

- за умови виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, в межах чинного законодавства, забезпечити своєчасне та повне фінансування видатків за напрямами використання коштів з резервного фонду районного бюджету;

^ Березанській філії ВАТ енергопостачальна компанія «Миколаївобленерго»:

- передбачити заходи щодо безперебійного забезпечення життєдіяльності населення, об’єктів господарської діяльності, установ та організацій району електропостачанням, заборонити відключення від мережі електропостачання підприємств, установ та організацій, які безпосередньо беруть участь у заходах щодо попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- забезпечити виконання нев
еще рефераты
Еще работы по разное